Akcesoria biurowe

#

Jak być bardziej produktywnym w życiu: 4 krótkie wskazówki

  • 2 grudnia 2020

Zwiększenie wydajności pracy daje możliwość zwiększenia wydajności bez ponoszenia wyższych kosztów produkcji. Od 1947 roku firmy amerykańskie wyprodukowały dziewięć razy więcej produktów i usług przy niewielkim tylko wzroście liczby godzin pracy.

Wydajność w pracy jest tylko jedną z części równania. Chcesz produktywnego życia. Zastanawiasz się, jak zwiększyć produktywność w życiu?

Nie ma jednego rozwiązania, ale przeczytaj ten przewodnik, aby uzyskać kilka wskazówek dotyczących bardziej produktywnego, szczęśliwszego życia.

1. Nadaj priorytet swojemu kalendarzowi
Kalendarz nie podlega negocjacjom. Wybierz jedną aplikację do kalendarza i upewnij się, że wszyscy, z którymi pracujesz, używają go. Harmonogramy powinny zawierać bloki nieprzerwanego czasu dla każdego.

Czy zajmujesz się kalendarzem dla grupy w pracy? Nie dopuszczaj do żadnych zaplanowanych spotkań, chyba że jest to absolutnie konieczne. Upewnij się, że spotkania są ograniczone czasowo.

Produktywni ludzie trzymają się codziennej rutyny. Jeśli chcesz mieć produktywność w swoim życiu, porzuć telewizor i stwórz rutynę.

2. Zmniejszenie rozproszenia uwagi
Od czasu pojawienia się smartfonów i mediów społecznościowych, nie ma końca rozpraszaniu uwagi. Jeśli chcesz prowadzić bardziej produktywne życie, oswoić swoją komórkę! Wyłącz wszystkie powiadomienia w mediach społecznościowych.

Daj sobie 1-2 ograniczone czasowo przedziały czasowe dziennie na sprawdzanie mediów społecznościowych. Czasy te nie powinny być dłuższe niż 15 minut.

Poczta elektroniczna odwraca uwagę wielu ludzi. Ponownie, daj sobie 1-2 razy dziennie na sprawdzanie emaili. Wysyłanie odpowiedzi w ciągu 24 godzin jest wystarczająco szybkie.

Jeśli musisz sprawdzać swój e-mail częściej, staraj się sprawdzać go jak najmniej razy. Przestań wykonywać wiele zadań. Jest to złe dla twojego mózgu i zmniejsza wydajność.

3. Traktuj swoje zdrowie i dobre samopoczucie priorytetowo
Potrzebujesz codziennych ćwiczeń dla dobrego zdrowia. Zaplanuj godzinę na spacer, bieganie lub siłownię. Stojące biurka i krzesła do aktywnego wypoczynku są świetnym rozwiązaniem dla dodatkowych ćwiczeń w ciągu dnia.

Twój mózg potrzebuje dobrego snu. Wyłącz komputer i wszystkie urządzenia na godzinę przed snem. Rozważ dodanie pół godziny na medytację lub inną uspokajającą praktykę.

Masz pracowników? Dajcie im te same względy. Zdrowi pracownicy tęsknią za mniejszymi dniami pracy. Daj pracownikom znać, że powinni wziąć lunch i inne przerwy.

Upewnij się, że ty też robisz sobie przerwy!

4. Inwestowanie w narzędzia i zasoby
Oparte na chmurze rozwiązanie dla rozwiązywania problemów firmowych jest koniecznością. Każdy potrzebuje dostępu do tych dokumentów.

Odkładanie drogich inwestycji jest zrozumiałe, ale jeśli chcesz mieć odnoszącą sukcesy firmę i życie, potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Posiadanie odpowiedniego sprzętu sprawia, że praca staje się łatwiejsza.

W życiu osobistym inwestuj w aplikacje, które sprawią, że twoje życie będzie przebiegać płynniej. Zamiast uciekać do studia jogi, wypróbuj aplikację do jogi. Zaoszczędzi ci to czasu i pieniędzy.

Jak być bardziej produktywnym w życiu i pracy
Teraz wiesz, jak być bardziej produktywnym w życiu i pracy. Nie jest łatwo zmienić swoje nawyki, ale przy odrobinie wysiłku możesz być bardziej produktywny.

Zdobądź aplikację do kalendarza i użyj jej. Umieść wszystko na kalendarzu, łącznie z ćwiczeniami i blokami nieprzerwanego czasu.

Zmniejszyć rozproszenie uwagi. Wiesz, co to jest! Spraw, by zdrowie i dobre samopoczucie były priorytetem. Chorzy, niezdrowi ludzie nie są produktywni.

Inwestowanie w niezbędne zasoby sprawia, że życie każdego z nas jest płynniejsze.

Potrzebujesz więcej dobrych rad dla swojego życia i biznesu? Czytaj dalej ten blog!