Akcesoria biurowe

#

Podręcznik kupującego tacę z klawiaturą komputerową: Jak wybrać właściwą

  • 2 grudnia 2020

Czy wiesz, że te komputerowe urazy rąk w pracy stanowią średnio 12,5% przy 5 dniach wolnych od pracy? Dobra wiadomość jest taka, że urazów tych można uniknąć. Dzięki ergonomicznej konfiguracji pracy, urazy pleców, szyi, nadgarstków i rąk ustają.

Zamierzamy przyjrzeć się jednemu ze sposobów na uczynienie przestrzeni na biurku ergonomiczną. Używając tacy na klawiaturę komputerową, eliminujesz niepotrzebny nacisk na nadgarstki.

Dlaczego powinieneś używać podajnika klawiatury komputerowej
Tacka na klawiaturę pomaga utrzymać ją w pozycji optymalnej dla łokci i nadgarstków. Taca z klawiaturą umożliwia dostosowanie stanowiska pracy w celu poprawy postawy ciała i zmniejszenia zmęczenia mięśni.

Oto kilka korzyści wynikających z korzystania z ergonomicznego miejsca pracy.

Usuń bałagan z twojego miejsca pracy
Czy twoje biurko jest zagracone? Taca na klawiaturę pozwala na przesunięcie klawiatury z biurka. Otwiera to więcej miejsca i daje więcej miejsca do pracy.

Poprawia Twoją postawę
Ciągle tulisz się lub grzebiesz nad klawiaturą? Może to oznaczać, że twoja klawiatura jest za niska.

Kiedy ustawisz biurko z ergonomiczną tacą na klawiaturę, będziesz mógł umieścić ją na wysokości łokcia. Dzięki temu Twoja postawa pozostaje wysoka i nie musisz się garbić ani uciskać.

Optymalizuje wysokość nadgarstka
Taca nie tylko optymalizuje wysokość łokcia, ale także umożliwia pisanie z przechyleniem neutralnym lub ujemnym. Gdy podnosisz przednią część klawiatury do góry, jest to tzw. ujemne pochylenie. Ta pozycja powoduje mniejsze obciążenie mięśni.

Mała inwestycja
Choć taca na klawiaturę jest małą inwestycją, to jednak zapewnia duży zwrot z tytułu komfortu i wydajności. Niewielka inwestycja początkowa jest tego warta w dłuższej perspektywie, ponieważ pozwala zaoszczędzić na przyszłych kosztach medycznych związanych z urazem dłoni lub nadgarstka.

Teraz, gdy rozmawialiśmy trochę o korzyściach płynących z posiadania zasobnika na klawiaturę, przyjrzyjmy się kluczowym funkcjom.

Najważniejsze cechy ergonomicznej tacy na klawiaturę pod biurkiem
Tacki na klawiatury mają wiele różnych cech, które czynią je ergonomicznymi. Funkcje te pomagają zwiększyć wydajność pracy i zapewniają komfort.

Regulowana taca
Z klawiaturą na tacy, zamów ją sobie dzisiaj.