Ergonomia

#

5 elementów do tworzenia idealnej ergonomicznej przestrzeni roboczej

  • 2 grudnia 2020

Od 2012 roku doświadczyliśmy skoku o 39% wśród amerykańskich pracowników, którzy teraz pracują w domu. Dzięki wciąż obowiązującej kwarantannie COVID-19, jeszcze więcej osób odbiera pracę - z domu.

Jeśli niedawno rozpocząłeś pracę w domu, być może zdecydowałeś się na aktualizację swojego miejsca pracy. Tworząc ergonomiczne miejsce pracy, możesz zaprojektować swoje biuro z myślą o wydajności i efektywności.

Oto pięć obowiązkowych przedmiotów dla Twojego nowego, ergonomicznego biura. Dzięki tym ergonomicznie zaprojektowanym produktom możesz pracować z domu w pełnym komforcie.

Już dziś zaktualizuj swoje miejsce pracy dzięki tym pięciu ergonomicznym produktom!

1. Biurko o regulowanej wysokości
Wstawaj na nogi! Jednym z najlepszych usprawnień, jakie można wprowadzić do ergonomicznego miejsca pracy, jest częstsze stawanie na nogach. Biurko o regulowanej wysokości znajduje się bezpośrednio na Twoim dotychczasowym biurku.

Możesz szybko i łatwo regulować wysokość w zależności od własnego komfortu. Stanie przez cały dzień może zwiększyć Twoją energię i wydajność. Może również uchronić Cię przed tuleniem się w fotelu, co mogłoby spowodować bóle pleców.

Te biurka z regulacją wysokości są również kompaktowe. Nie zagradza to twojego biurka!

2. Biurko stałe
Jeśli szukasz zupełnie nowego biurka, zastanów się, czy nie jest to biurko stojące, a nie konwerter. Siedzenie przez cały dzień może zwiększyć Twoje ryzyko:

  • Choroba sercowo-naczyniowa
  • Rak
  • Cukrzyca
  • Otyłość
  • Przedwczesna śmierć

Zamiast siedzieć cały dzień, możesz stanąć na nogi i wykonywać swoją pracę! Spalisz nawet kalorie, będąc na nogach!

3. Stojak na laptopa
Lubisz siedzieć w swoim ulubionym, wygodnym fotelu lub na kanapie podczas pracy? Zastanów się nad kupnem podstawki pod laptopa. Podstawki te można łatwo regulować.

Istnieją nawet opcje, które chłodzą spód twojego laptopa podczas pracy!

Przestronne biurko na kolanach może poprawić Twoją postawę podczas pracy na laptopie, pozwalając Ci na wygodniejszą pracę. Dostępne są również opcje z podkładkami pod myszy, które zapewniają odrobinę dodatkowej przestrzeni.

4. Aktywny stołek
Jeśli szukasz ergonomicznych produktów, które utrzymają Cię w ruchu, rozważ aktywny stołek. Stołki te w naturalny sposób przechylają się, ułatwiając Ci poruszanie się i pracę.

Wysokość jest również regulowana, co czyni go idealnym towarzyszem dla Twojego nowego biurka stojącego.

Przeglądając te ergonomicznie zaprojektowane produkty, pamiętaj o swoim stylu życia. Jesteś aktywny i masz skłonność do poruszania się w trakcie pracy? W takim przypadku, aktywny stołek jest idealny dla Ciebie.

5. Stojaki na myszy i klawiatury
Nie zostawiaj swojego nadgarstka w bólu, kiedy pracujesz. Nieergonomiczna mysz może obciążać przedramię, zwłaszcza po wielu godzinach pracy. Z drugiej strony, ergonomiczna mysz może pomóc Ci zmniejszyć obciążenie mięśni.

Napięcie mięśni może zwiększyć ryzyko wystąpienia zapalenia ścięgien, zapalenia stawów lub zespołu cieśni nadgarstka.

Zastanów się nad podstawką pod klawiaturę. Ergonomiczna klawiatura może również zmniejszyć obciążenie mięśni.

Gotowy do zaprojektowania idealnego, ergonomicznego miejsca pracy? Pamiętaj o tych pięciu ergonomicznie zaprojektowanych produktach, tak jak Ty! Dzięki tym wskazówkom, możesz stworzyć idealne środowisko pracy w domu!