Ergonomia

#

Jak posiadanie biurka do laptopa może pomóc twojej szyi

  • 2 grudnia 2020

Praca w domu jest świetną opcją dla wielu osób, które nie są w stanie regularnie pracować, lub tych, które szukają bardziej przyjemnej opcji. Profesjonalne gry, sztuka, pisanie blogów, sprzedaż makijażu - najbardziej zdalna praca oznacza godziny na laptopie.

Kiedy wstajesz po długiej sesji pracy, boli cię kark?

Według lekarzy, praca z laptopem o złej postawie ciała powoduje ucisk 50 lub więcej funtów na szyję. Nic dziwnego, że ci to przeszkadza!

Biurko z laptopem jest łatwym, niedrogim rozwiązaniem dla Twoich cierpień. Oto jak one działają.

Kiedy siedzisz z laptopem na kolanach lub przy wielu standardowych biurkach i stołach, ekran nie jest na poziomie oczu, więc szyja musi trzymać głowę w górze.

Twoja głowa nie jest lekka - przeciętny człowiek ma prawie 12 funtów na ramionach, prawie półtora galona mleka! Grawitacja pomnaża ją do 50 funtów siły na twojej szyi.

Projektanci i naukowcy przeprowadzili badania i na szczęście jest dostępne rozwiązanie!

Grupa inżynierów biomedyków przeprowadziła badania na temat postawy ciała i wpływu na nią kątów głowy. Biorąc pod uwagę dziedzinę, sensowne jest, aby opowiedzieli się za urządzeniem, które mierzy te kąty, ułatwiając diagnozowanie problemów z postawą ciała.

Jeśli tak się diagnozuje, to jak się ją leczy? To tutaj wkraczają projektanci mebli. Stworzyli oni różne biurka do laptopów, zaprojektowane z myślą o poprawie twojej postawy, szczegółowo opisane później.

Chroń swoją inwestycję
Nauka za biurkami laptopów nie skupia się tylko na zdrowiu. Informatycy zaprojektowali laptopa, zakładając, że nie będzie on używany bezpośrednio na kolanach, ale na twardej, płaskiej powierzchni. Ta nazwa jest myląca!

Kiedy używasz laptopa na czymś miękkim, na przykład na kolanach lub na poduszce na kanapie, nie może oddychać tak, jakby był przeznaczony do przegrzania i może się przegrzać. Czy wolisz wydać zaledwie 10 dolarów na biurko laptopa lub setki dolarów na nowy komputer?

Odpowiedź jest oczywista!

Popularne zestawy biurek do laptopów
Przy tej całej gadce o laptopach, czym one dokładnie są? Wielu pracowników zwraca się ku laptopom zamiast na komputery przewodowe, ponieważ są one przenośne, wygodniejsze i często tańsze, a meble nadążają za nimi.

Istnieje kilka stylów biurka do laptopa, aby uchronić Cię przed nadwyrężeniem szyi, w tym:

Office-Style
Niektórzy pracownicy używają laptopów w biurze lub najlepiej radzą sobie w bardziej tradycyjnym środowisku w domu, więc niektóre biurka i podstawki pod laptopy pracują razem z tradycyjnym biurkiem.

Biurka do laptopów
Używając laptopów, oczywiście wielu z nas jest przyzwyczajonych do pracy na okrążeniach. Projektanci wiedzą o tym, a dzięki wielu dostępnym opcjom, łatwo jest wybrać najlepsze biurko do okrążeń dla Ciebie.

Biurko do spania
Praca w domu to świetna opcja kariery dla wielu osób niepełnosprawnych, nawet tych, które muszą pozostać w łóżku. Inni preferują większy komfort, brak mebli lub pracę przez cały dzień i binge-watch przez całą noc!

Wiele ławek na kolanach doskonale sprawdza się w fotelu lub łóżku, a niektóre z nich są nawet zaprojektowane z myślą o pracy z łóżka.

Znajdź najlepsze biurko do laptopa dla siebie
Mając tak wiele powodów, aby kupić biurko z laptopem i wiele przystępnych opcji, dlaczego nie kupić go dzisiaj? Jeśli potrzebujesz pomocy, Uncaged Ergonomics jest tutaj, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Nie bój się sięgać!