Zdrowie

#

5 Korzyści zdrowotnych przy biurku stojącym

  • 2 grudnia 2020

Czy stojące biurka są dla ciebie dobre? Prawda jest taka, że korzystanie z tych specjalnych biurek może zapewnić Ci różne korzyści zdrowotne.

Siedzenie cały dzień za biurkiem może zrobić więcej szkody niż pożytku. To może być poważny problem, jeśli jesteś pracownikiem biurowym.

Na szczęście można polegać na biurkach stojących, aby podczas pracy angażować się w bezpieczniejsze praktyki. Przyjrzyjmy się tym korzyściom zdrowotnym wynikającym z pracy na stojąco.

1. Poprawa nastroju i poziomu energii to ważne korzyści dla zdrowia przy biurku na stojąco
Postawa lub pozycja, którą posługujesz się w trakcie pracy, może mieć pozytywny wpływ na Twoją mentalność. Stojące biurko może poprawić Twój nastrój i poziom energii.

Wiadomo, że pracownicy korzystający z biurek stojących są mniej narażeni na wysoki poziom stresu i zmęczenia. W ciągu zwykłego dnia pracy można doświadczyć większej czujności i wzrostu poziomu energii, co pozwala zaangażować się w większą wydajność pracy.

Z drugiej strony, jeśli siedzisz godzinami za biurkiem, możesz doświadczyć wzrostu lęku, depresji, a nawet lenistwa. Aby uczynić swój dzień pracy bardziej relaksującym, musisz pomyśleć o użyciu stojących biurek.

2. Stałe biurko może zapobiegać chorobom serca
Stałe biurka mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca, jak również w zmniejszeniu ryzyka związanego z wysokim poziomem cukru we krwi i wysokim cholesterolem. Im więcej siedzisz, tym bardziej prawdopodobne jest wystąpienie chorób serca, cukrzycy i innych chorób.

Zwiększasz swoje ryzyko tych chorób, jeśli siedzisz przy komputerze przez długie godziny, piszesz na maszynie lub wykonujesz inne rodzaje pracy biurowej. Nieefektywne wykorzystanie cukru we krwi ma miejsce, gdy siedzisz przez dłuższy czas.

Przedłużające się siedzenie może również zaszkodzić Twojej elastyczności i mobilności. Dlatego tak ważne jest, aby chronić swoje serce, wstając na chwilę lub poruszając się po biurze.

3. Dostajesz więcej krwi.
Stojące biurko może pomóc w poprawieniu krążenia krwi. Kiedy siedzisz przez dłuższy czas, kończyny stają się nieaktywne, a przepływ krwi do nóg, stóp i innych części ciała jest ograniczony.

Dlatego musisz przywrócić krążenie krwi stojąc. Kiedy stoisz w naturalnej, wygodnej pozycji, wspierasz lepszy przepływ krwi w całym organizmie.

4. Możesz zmniejszyć swoje ryzyko wzrostu wagi i otyłości.
Siedzenie w pracy może powodować przybieranie na wadze lub zwiększać ryzyko otyłości. To dlatego, że nie spalasz kalorii.

Zamiast siedzieć, powinieneś stać i spalać więcej kalorii, kiedy pracujesz w swoim biurze. Stojące biurko jest praktyczną alternatywą, gdy nie masz czasu na ćwiczenia w celu spalenia kalorii.

5. To może zmniejszyć bóle pleców
Pracownicy biurowi, którzy siedzą godzinami, mogą często doświadczać bólów pleców. Jeśli siedzisz dłużej niż trzy godziny, możesz w końcu poczuć pewien rodzaj bólu pleców lub bólu.

W niektórych przypadkach mogą wystąpić również długotrwałe bóle pleców. Aby poprawić lub zapobiec bólom pleców, można zastosować biurka stojące do biura.

Stać więcej, by być zdrowszym
Skorzystaj z tych korzyści związanych ze zdrowiem przy biurku, aby uczynić miejsce pracy bezpieczniejszym i bardziej produktywnym. W typowy dzień pracy możesz przyjąć odpowiednią postawę ciała na stojąco, która przyczyni się do Twojego długotrwałego zdrowia.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej o biurkach stojących, możesz skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów.