Zdrowie

#

To, czego nie wiesz, może cię zranić: Efekty Ergonomicznego Miejsca Pracy

  • 2 grudnia 2020

Jest jedna szansa na trzy, że staniesz się niepełnosprawny przed przejściem na emeryturę. Zaczyna się od niewielkiego bólu pleców, ale zła postawa może ostatecznie prowadzić do problemów z układem mięśniowo-szkieletowym i innych problemów zdrowotnych.

Bez ergonomii biura możesz również zauważyć spadek produktywności, wydajności i zdrowia.

Nie pozwól, żeby to się tak skończyło. Zamiast tego, kilka zmian w całym biurze może pomóc w uniknięciu twojej szansy na inwalidztwo.

Czytaj dalej, aby odkryć pięć korzyści płynących z tworzenia ergonomicznego miejsca pracy!

1. Obniżenie kosztów
Stworzenie ergonomicznego miejsca pracy może pomóc w uniknięciu powstawania urazów mięśniowo-szkieletowych. Zmniejszając ryzyko wystąpienia urazów w odpowiednim czasie, zmniejszasz również przyszłe koszty.

Wizyty u lekarza mogą się szybko sumować. Przewlekłe bóle pleców mogą nawet prowadzić do utraty dni w pracy. Z czasem te nieobecności mogą stać się kosztowne dla Ciebie i Twojego pracodawcy.

Wydatki na odszkodowania dla pracowników również powodują, że firmy otrzymują od 15 do 20 miliardów dolarów rocznie.

Zamiast tracić dni z powodu nieubłaganego bólu pleców, zastanów się nad stworzeniem ergonomicznego miejsca pracy. Obniżysz koszty i unikniesz odczuwania bólu przez cały dzień.

2. Zwiększyć produktywność
Wiele elementów ergonomii biura zwiększa wydajność pracy. Na przykład, stanie zamiast siedzenia poprawia zdrowie kardiometaboliczne. Częstsze stanie obniży poziom cholesterolu i cukru we krwi, co może zapobiec wzrostowi masy ciała.

Zamiast czuć się niespokojnym lub zmęczonym w biurze, poczujesz się zdrowszy, co pomoże Ci się skupić.

Poprawa ergonomii biura dzięki biurku stojącemu zwiększy wydajność pracy i pozwoli zachować zdrowie.

3. Poprawa jakości pracy
Biuro o słabej ergonomii może pozostawić pracowników sfrustrowanych i zmęczonych. Siedzenie przy biurku przez cały dzień może stać się obciążeniem dla umysłu i ciała. W rezultacie pracownicy mogą nie wykonywać swojej najlepszej możliwej pracy.

Z drugiej strony, ergonomiczne miejsce pracy zapewni pracownikom komfort i radość.

Kiedy jest nam wygodnie, łatwiej jest skupić się na zadaniu.

Dzięki temu pracownicy będą wykonywać lepszą pracę i wykonywać wysokiej jakości prace przy każdym zadaniu.

4. Szczęśliwi pracownicy
Ważne jest, aby pracownicy byli szczęśliwi i zdrowi. Jeśli praca w biurze sprawi im kłopoty, mogą zacząć szukać nowej pracy. Spowoduje to zwiększenie rotacji w biurze, co będzie miało negatywny wpływ na wydajność pracy.

Siedzenie przy biurku przez cały dzień może również powodować bóle pleców, dyskomfort i zmęczenie. Nieszczęśliwi pracownicy nie będą w stanie wykonać najlepszej pracy ani utrzymać wydajności.

Kiedy pracownicy są nieszczęśliwi, często może to zaszkodzić morale w biurze.

Zanim ludzie zaczną szukać nowej pracy, zastanów się nad stworzeniem ergonomicznego miejsca pracy.

Kiedy Twoi pracownicy będą zadowoleni, będą bardziej zaangażowani w miejscu pracy.

5. Bezpieczniejsze firmy
Jeśli Twoja firma angażuje się w działania na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy, musisz najpierw zwrócić się do swoich pracowników. Szczęśliwi, zdrowi pracownicy zademonstrują Twoje zaangażowanie. W przeciwnym razie może okazać się, że będziesz musiał zacząć szukać nowej wartości dla swojej firmy.

Wspierając kulturę bezpieczeństwa i higieny pracy, wzmacniasz kulturę swojej firmy.